اهمیت آموزش سازمانی و توسعه آن :

یک سازمان از مجموع توانایی های کارمندانش تشکیل می شود و رشد می کند ، بنابراین سازمانها باید تمام توان خود را برای اطمینان از عملکرد کارمندان ، آموزش سازمانی و توسعه آنها برای رسیدن به نقطه اوج خود انجام دهند.

آموزش سازمانی و توسعه

آموزش سازمانی و توسعه

امروزه دنیای کسب و کار به سرعت در حال تغییر و پیشرفت می باشد و آموزش سازمانی و توسعه ، یک عملکرد ضروری برای هر سازمان است.

با این وجود بحث آموزش سازمانی و توسعه یکی از کم اولویت ترین مسائل در اکثر شرکت ها محسوب می شود.  همانطور که می دانید ، در برگزاری جلسات آموزش سازمانی مناسب برای کارمندان ارزش بسیار زیادی وجود دارد. آموزش به کارمندان اجازه می دهد مهارت های جدیدی کسب کنند ، مهارت های موجود خود را بهبود بخشند  ، عملکرد بهتری داشته باشند ، بهره وری را افزایش دهند و رهبران بهتری باشند. از آنجا که یک شرکت مجموع آنچه کارکنان به صورت جداگانه بدست می آورند است ، سازمانها باید تمام توان خود را برای اطمینان از عملکرد کارمندان در اوج خود انجام دهند.

در ادامه چندمورد از اهمیت آموزش سازمانی و توسعه را با هم بررسی می کنیم :

 • جهت گیری استخدام جدید

آموزش سازمانی به ویژه برای کارمندان جدید از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این مورد را می توان توسط شخصی در شرکت انجام داد و باید به عنوان بستری برای سرعت بخشیدن به آشنایی کارمندان جدید با فرآیندهای شرکت و رفع هرگونه شکاف مهارت ها در نظر بگیرید.

 • رفع کاستی ها

هر فردی کمبودهایی دارد و آموزش و پیشرفت به کارکنان کمک می کند تا آنها را کمرنگ تر کنند. به عنوان مثال ، در شرکت های بزرگ کل تعداد کارمندان را در چندین گروه تقسیم می کنند تا آموزش متمرکز مربوط به آن گروه ها را ارائه دهند- آموزش فروش ، مدیران ، مدیریت میانی ، رهبر ارشد ، رهبر اجرایی و… .

 • بهبود در عملکرد

در صورت رفع نواقص و ضعف ها ، بدیهی است که عملکرد یک کارمند بهبود می یابد. با این وجود ، آموزش و توسعه همچنین برای تقویت نقاط قوت و کسب مهارتهای جدید ادامه می یابد.

 • بهبود عملکرد سازمان با کمک آموزش سازمانی و توسعه

  بهبود عملکرد سازمان با کمک آموزش سازمانی و توسعه

  رضایت کارمندان

شرکتی که در امر آموزش سازمان خود سرمایه گذاری می کند ، معمولاً کارمندان نیز رضایت بیشتری از فعالیت های خود خواهند داشت. با این حال ، آموزش برای کارمندان است و آنها باید به خوبی آموزش ببینند و در سازمان از اطلاعات خود برای بهبود فرآیند ها و رشد و توسعه استفاده کنند. اگر آموزش و پیشرفت خسته کننده و کسل کننده شود و کارمندان صرفاً به دلیل مجبور بودن در آن شرکت کنند بی فایده خواهد بود. ما در شرکت کاوشگران بهبود کیفیت به عنوان مجری برگزاری دوره های آموزشی برای سازمان ها و افرادی که به دنبال یادگیری و شروع فعالیت خود در بازار کار با تجربه بیشتر هستند ، بر آموزش های خاص صنعت تأکید داریم و تمرکز خود را بر روی آموزش هایی قرار دادیم که به پیشرفت صنعت و کسب و کار شما کمک میکند.

 • بهره وری بیشتر

در جهانی که به سرعت در حال تحول است ، بهره وری نه تنها به کارمندان وابسته است بلکه به فناوری مورد استفاده آنها نیز بستگی دارد. آموزش سازمانی و توسعه تا حد زیادی در به روزرسانی کارمندان با فناوری جدید ، استفاده بهتر از منابع موجود و سپس کنار گذاشتن موارد منسوخ شده موثر است. آموزش سازمانی و توسعه تا حد زیادی به انجام فرآیند ها با کارآمدترین و پربارترین روش کمک می کند.

کارکنانی که در آموزشهای متناسب با فعالیت خود شرکت کرده اند ، به نظارت و راهنمایی کمتری نیاز دارند. آموزش سازمانی ، مهارت های لازم را در کارمندان ایجاد می کند و آنها را قادر می سازد تا وظایف خود را به طور مستقل انجام دهند. این امر همچنین به سرپرستان و مدیریت امکان می دهد تا بر بخشهای فشرده تری تمرکز کنند.

دوره های آموزشی سازمانی

دوره های آموزشی سازمانی

برای تبدیل شرکت خود به یک سازمان یادگیرنده با تشویق فرهنگ یادگیری مستمر در بین کارکنان ، ما یک ابتکار آموزش سازمانی و توسعه را آغاز کرده ایم. که برای افزایش قدرت ، هدایت و جهت دهی به فعالیت کارمندان و در نهایت سازمان شما می باشد . کاوشگران بهبود کیفیت جلسات آموزشی مختلفی را در زمینه افزایش دانش سازمانی و مهارت و روند بهبود فرآیند ها برگزار می کند.

این شبکه جلسات مختلف آموزشی را بر اساس متدولوژی های یادگیری تجربی تسهیل می کند. ما همچنین با کارشناسان و مدرسان به نام کشور همکاری می کنیم. نتایج حاصل از ابتکارات آموزش سازمانی و توسعه کاوشگران بسیار مثبت بوده و به وضوح نشان می دهد که تنها تجربه کافی نیست و هر سازمان برای ادامه بقا و رشد خود نیاز به آموزش های مختلف برای کارمندانش دارد.

برنامه های آموزش و توسعه می تواند تأثیر زیادی در یک شرکت داشته باشد. مانند هر عملکرد دیگری در شرکت شما ، آموزش و توسعه باید بر تولید نتایج هدفمند و ملموس برای تجارت ، متمرکز باشد. نکته اصلی این است که به طور جدی با آن برخورد کنیم و آن را یک سرمایه گذاری سرمایه ای بدانیم و نتیجه آن را ثبت کنیم.

کاوشگران بهبود کیفیت با در اختیار داشتن کادر مشاوران و مدرسان مجرب و با هدف ارائه خدمات به مدیران شرکت ها و سازمان ها، دوره های آموزشی را جهت بهبود فعالیت آنها برگزار میکند.

خدمات کاوشگران بهبود کیفیت :

 • اجرای دوره های آموزشی
 • ارزیابی و اثر بخش آموزشی
 • پیاده سازی استاندارد ISO 10015
 • پیاده سازی استاندارد ISO 29990
 • نیازسنجی آموزشی، تقویم آموزشی

 

 

کاوشگران بهبود کیفیت – مشاور مدیریت کسب و کار شما

برای ثبت درخواست نیاز های آموزشی سازمان خود میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید.

 •