برگزاری وبینار شخصیت شناسی (MBTI) و رفتارشناسی (DISC)

وبینار آموزشی شخصیت شناسی (MBTI) و رفتارشناسی (DISC) از طریق سایت ایوند به صورت غیر حضوری (آنلاین) توسط سرکار خانم مرضیه حسینی مدرس و مشاور مدیریت کسب و کار به مورخ ۴ شهریور ماه از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲:۳۰ برگزار گردید.

در این وبینار در مورد تست شخصیت شناسی DISC و MBTI توضیح داده شد و تأثیر این تست ها را بر روی انتخاب شغل مورد بررسی قرار دادند.

تست رفتار شناسی DISC چیست؟

تست دیسک از محبوب‌ترین تست‌های رفتارشناسی می باشد که کاربردهای زیادی در جنبه‌های مختلف توسعۀ فردی، خانوادگی، شغلی و سازمانی دارد. مهمترین  مزیت تست دیسک سادگی آن می باشد. اگر معیار اعتبار رو میزان استفاده از یک تست بدانیم، تست DISC در کنار سادگی، بسیار معتبر است و بارها اعتبار نتایج حاصل از آن از نظر آماری بررسی شده است. موسسه‌های زیادی مشغول اصلاح تست DISC و ارائۀ پرسشنامه‌های دقیق‌تر و نتایج کامل‌تر هستند. ساده و کاربردی بودن نتایج حاصل از آزمون DISC باعث شده که این تست در زمینه‌های متفاوتی مانند بهبود ارتباطات فردی، بهبود ارتباطات سازمانی، بهبود سبک تدریس، بهبود فروش، بهبود مدیریت و رهبری و انتخاب شغل درست و مناسب استفاده شود.

تست شخصیت شناسی MBTI چیست؟

مخفف عبارت Myers-Briggs Type Indicator است و یک مدل شخصیت شناسی است که به شما کمک می‌کند تیپ شخصیتی‌تان را بشناسید و متناسب با خصوصیات ذاتی خودتان، مسیر زندگی‌تان را به سمت موفقیت طراحی کنید. MBTI به افراد کمک می‌کند مسیر شغلی مناسب خود را طراحی کنند، روابط موثر و هدفمندی با دیگران برقرار کنند و اهداف خود را به گونه‌ای شناسایی کنند که متناسب با نیازها و استعدادهای شخصی آنان باشد.

 

تفاوت تست رفتارشناسی با تست شخصیت‌شناسی در چیست؟

«شخصیت» یک مفهوم انتزاعی است و ترکیبی از هر آنچه ما هستیم شامل رفتار، افکار، هیجانات، انگیزش‌ها، ارزش‌ها و …؛ شخصیت تعریف‌های بسیاری دارد و درک شخصیت و استفاده از اون در بهبود زندگی، پروسه‌ای زمان‌بر است ولی درک و تحلیل رفتارهای ما ساده‌تر می باشد، چون رفتار قابل‌ مشاهده‌ است و در صورت نیاز، قابل تطبیق با محیط می باشد.

 

 

کاوشگران بهبود کیفیت –  مشاور مدیریت کسب و کار شما